Gigabyte GP-P650SS 650W ATX PSU Power Supply 80+ Silver 120mm 12V >100K Hrs 50-60 Hz 650W 120mm Fan
Model
GP-P650SS
Type
Intel Form Factor ATX 12V v3.0
PFC
Active PFC(>0.9 typical)
Input Voltage
155-240 Vac
Input Current
6.3A
Input Frequency
50-60 Hz
Output Capacity
650W
Dimension
150 x 140 x 86 mm
Fan Type
120mm Fluid Dynamic Bearing (FDB) fan
80 PLUS
Silver
Efficiency
90% at typical load (230V EU)
MTBF
>100,000 hours
Protection
OVP/OPP/SCP/UVP/OCP/OTP
Power Good Signal
100-500ms
Hold Up Time
>16ms
Cable Type
Flat, All black
Connectors
ATX/MB 20+4 Pin x 1 : 600mm*1
CPU/EPS 4+4 Pin x 2 : 650mm+120mm*1
PCI-e 6+2 Pin x 2 : 600mm*2
SATA x 3 + 4 Pin Peripheral x 1 : 500mm+120mm+120mm+120mm*1
SATA x 2 + 4 Pin Peripheral x 2 : 500mm+120mm+120mm+120mm*1