Crucial Pro 32GB (2x16GB) DDR5 UDIMM 6400MHz CL38 White Heat Spreader Support Intel XMP AMD Ryzen for Desktop PC Gaming Memory
Product Last Updated: 11/12/2025
$649.00
CP2K16G64C38U5W
Last Updated: 22/12/2025
Crucial Pro 32GB (2x16GB) DDR5 UDIMM 6400MHz CL38 White Heat Spreader Support Intel XMP AMD Ryzen for Desktop PC Gaming Memory
Product Last Updated: 11/12/2025
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 154 × 106 × 10 mm |
| Manufacturer / Brand | Micron (Crucial) |
| Part Number / SKU | CP2K16G64C38U5W |
| Barcode | 649528945112 |
| Warranty Length (Months) | 120 |
| Stock Availability Brisbane | CALL |
| Stock Availability Sydney | 20+ |
| Stock Availability Melbourne | 1 |
| Stock Availability Adelaide | 2 |
| Stock Availability Perth | 1 |
DDR4 UDIMM (Desktop)
Corsair Vengeance RGB PRO SL 32GB (4x8GB) DDR4 3600Mhz C18 Black Heatspreader Desktop Gaming Memory
DDR4 UDIMM (Desktop)
Corsair Vengeance RGB PRO 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz C16 Desktop Gaming Memory White
DDR5 SODIMM (Notebook)
Crucial 16GB (2x8GB) DDR5 SODIMM 4800MHz C40 1.1V Notebook Laptop Memory | CT2K8G48C40S5
DDR4 SODIMM (Notebook)
DDR5 UDIMM (Desktop)
Crucial 32GB (2x16GB) DDR5 UDIMM 4800MHz CL40 Desktop PC Memory | CT2K16G48C40U5
DDR5 UDIMM (Desktop)
Crucial 8GB (1x8GB) DDR5 UDIMM 4800MHz CL40 Desktop PC Memory | CT8G48C40U5

Reviews
There are no reviews yet.